Harçlar

  • HARÇLAR

Harçlar Bürosu: 03562521616/1255

 

2022-2023 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI KATKI PAYI/ÖĞRENİM ÜCRETLERİ

 

12 - 16 Eylül 2022

(Diş Hekimliği, Hukuk, Tıp Fakülteleri ile Zile Dinçerler Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu kendi akademik takvimine göre yürütülmektedir.)

 

Banka: Ziraat Bankası (ATM ve İnternet Bankacılığı)

 

Öğrenci Bilgi Sistemi (obs.gop.edu.tr) üzerinden ders kaydını yapan öğrencilerimiz Danışman Onayı işlemlerini de yine sistem üzerinden takip edebilirler. 

- Halen kayıtlı olduğu programın normal süresinde öğrenimine devam eden örgün öğretim öğrencileri katkı payı ödemeyeceklerdir.


- Program süreleri sonunda mezun olamamış (uzatmalı) öğrenciler kaktı payı/öğrenim ücreti ödeyeceklerdir.


- Bir yükseköğretim programına kayıtlı iken tekrar girdiği sınav sonucuna göre başka bir yükseköğretim kurumuna yerleşen (aynı anda iki üniversite okuyan) öğrenciler sonradan kayıt oldukları programa kaktı payı/öğrenim ücreti ödeyeceklerdir.


- İkinci öğretim öğrencileri öğrenim ücreti ödeyeceklerdir.


- İsteğe Bağlı İngilizce Hazırlık okuyacak olan öğrencilerimiz 2022-2023 Eğitim - Öğretim Yılı Güz yarıyılı için katkı payı/öğrenim ücreti ödemeyeceklerdir. 


- "5378 sayılı Engelliler Hakkında Kanun” ile “Erişkinler İçin Engellilik Değerlendirmesi Hakkında Yönetmelik” uyarınca engelli olduğuna dair raporu sunan öğrencilerin ödemesi gereken öğrenim ücreti tutarından, program süresi ve kayıtlı olunan program sayısı sınırlaması olmaksızın engellilik oranı kadar indirim yapılır.


- 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamındaki görevlerini ifa ederken hayatlarını kaybedenlerin eş ve çocukları ile 3713 sayılı kanun ve 2330 sayılı kanun kapsamındaki maluller ile eş ve çocuklarından, İstiklal Madalyası Verilmiş bulunanlardan şeref aylığı alanlar ile eş ve çocuklarından öğrenci katkı payı/öğrenim ücreti alınmaz.

 

Öğrenciler katkı payı/öğrenim ücretini Ziraat Bankası ATM'lerinde Kartsız İşlemler Menüsünden ve İnternet Bankacılığı üzerinden Okul numaraları ile yatırabilirler.

 

ÖĞRENCİ KATKI PAYI / ÖĞRENİM ÜCRETİ NASIL YATIRILIR?

 

CUMHURBAŞKANI KARARI


HARÇ TABLOSUhttp://ogr.gop.edu.tr Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2019© Tüm Hakları Saklıdır.