2023 YKS Ek Yerleştirme Kayıt Duyurusu

Duyurular

2023 YKS Ek Yerleştirme Kayıt Duyurusu

  •  26 Eylül 2023 Salı
  •  1801 Görüntüleme
  •  Yazdır

İletişim: 0356 250 00 33                                 E-Posta: ogrenci@gop.edu.tr


1. E-DEVLET ÜZERİNDEN ELEKTRONİK KAYIT YAPTIRMAK İSTEYENLER

2023 YKS Ek Yerleştirme ile Üniversitemiz programlarına yerleşen öğrencilerin kayıt işlemleri e-devlet üzerinden 27 –  29 Eylül 2023 tarihleri arasında yapılabilecektir.

- Online kayıt öğrenci için zorunlu olmayıp isteğe bağlıdır.

- Online kayıt yapmak isteyen adaylar e-devlet şifreleri ile https://www.turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı bölümünden kayıt işlemlerini yapabileceklerdir.

- E-devlet üzerinden kesin kayıt yapan öğrencilerin, kayıt için ayrıca Üniversitemize gelmelerine gerek yoktur.


2. ÜNİVERSİTEMİZ KAYIT YERLERİNDE KAYIT YAPTIRACAK OLANLAR

Öğrenci Numarası Öğrenme Ekranı için

Kesin Kayıt Tarihleri: 27 Eylül - 3 Ekim 2023

Kayıt Yerleri:

Tokat Merkezdeki Fakülte-YO İçin: Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Taşlıçiftlik Kampüsü TOKAT

İlçe Fakülte-YO İçin: İlçe Fakülte, Yüksekokul Öğrenci İşleri Birimleri

KESİN KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER:

1. Lise diploması veya mezuniyet belgesi (Kontrol amaçlı)

2. 28 yaşından büyük erkek öğrenciler için askerlik şubelerinden alınacak Askerlik Durum Belgesi

3. Erbaa Meslek Yüksekokulu Özel Güvenlik ve Koruma Programı’nı kazanan öğrencilerimiz için: 2023 ÖĞRENCİ SEÇME VE YERLEŞTİRME SİSTEMİ (ÖSYS) YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARI VE KONTENJANLARI KILAVUZU ‘nda 2 numaralı özel koşulları gereği ilgili kayıt yerine şahsen gelip kesin kaydını yaptırması gerekmektedir.

4. Niksar Meslek Yüksekokulu Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programını kazanan öğrencilerimiz için : 2023 ÖĞRENCİ SEÇME VE YERLEŞTİRME SİSTEMİ (ÖSYS) YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARI VE KONTENJANLARI KILAVUZU ‘nda 9 numaralı özel koşulu gereği ilgili kayıt yerine şahsen gelip kesin kaydını yaptırması gerekmektedir.

3. KAYIT TARİHİ İTİBARI İLE MEZUN OLAMAYAN ÖĞRENCİLER

Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarında, önlisans programında veya lisans programlarında mezun aşamasında olup staj, bütünleme veya tek ders sınavına girecek adayların 27 Eylül – 3 Ekim 2023 tarihlerinde yükseköğretim kurumlarına GEÇİCİ KAYITLARI yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 31 Aralık 2023 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

KAYITLA İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR: Sağlık, doğal afetler, birinci dereceden yakınlarının hastalığı veya ölümü, adayın askerde olma, tutuklu olma hali veya yurt dışında olma gibi nedenlerle mazereti olanlar bu durumlarını belgelendirmeleri kaydıyla aileleri veya avukatları tarafından da kayıtlarını yaptırabilirler.
http://ogr.gop.edu.tr Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2019© Tüm Hakları Saklıdır.